Program
Sæson 2016 - 2017
Dato Aktivitet
august 2016
Mandag d. 08. Simultan - Klubmester Carsten Bank Friis
Mandag d. 15. Skak OL - Handicapskak
Mandag d. 22. Skak OL - Holdskak
Mandag d. 29. Skak OL - 7-kamp
september 2016
Mandag d. 05. Fredericia Byturnering 1. runde
Mandag d. 12. Fredericia Byturnering 2. runde
Mandag d. 19. Fredericia Byturnering 3. runde
Lørdag d. 24. Hurtigskak DM for Kvinder 2016
Søndag d. 25. Hurtigskak DM 2016
Mandag d. 26. Fredericia Byturnering 4. runde
oktober 2016
Mandag d. 03. Fredericia Byturnering 5. runde
Mandag d. 10. Point Handicap
Mandag d. 17. Point Handicap
Mandag d. 24. Klubmesterskab 1. runde
Mandag d. 31. Klubmesterskab 2. runde
november 2016
Søndag d. 06. 2.division : SK 1968 3 - Fredericia 1
Mandag d. 07. A-række gruppe 1 : Fredericia 3 - Fredericia 5
B-række gruppe 2 : Fredericia 7 - Vojens 2
B-række gruppe 3 : Fredericia 6 - Springeren 5
Pointskak
Lørdag d. 12. SGP 3 - Fredericia Hurtigskak
Mandag d. 14. Klubmesterskab 3. runde
Søndag d. 20. 2.division : Skanderborg 2 - Fredericia 1
Mandag d. 21. A-række gruppe 1 : Fredericia 3 - Løgumkloster 1
A-række gruppe 2 : Vamdrup 1 - Fredericia 4
B-række gruppe 2 : Haderslev 5 - Fredericia 7
B-række gruppe 3 : Haderslev 4 - Fredericia 6
Mesterrække 2 : Fredericia 2 - Varde 2
Pointskak
Tirsdag d. 22. A-række gruppe 1 : Alssund 2 - Fredericia 5
Mandag d. 28. Klubmesterskab - udsatte partier
Pointskak
december 2016
Mandag d. 05. Klubmesterskab 4. runde
Søndag d. 11. 2.division : Fredericia 1 - Silkeborg 1
Mesterrække 2 : Fredericia 2 - Gråsten 1
Mandag d. 12. A-række gruppe 1 : Fredericia 3 - Vojens 1
A-række gruppe 1 : Fredericia 5 - Haderslev 3
B-række gruppe 2 : Fredericia 7 - Ribe 2
B-række gruppe 3 : Fredericia 6 - Nr. Snede 2
Pointskak
Onsdag d. 14. A-række gruppe 2 : Grindsted 1 - Fredericia 4
Mandag d. 19. Juleafslutning
januar 2017
Mandag d. 02. Babyskak
Mandag d. 09. Klubmesterskab 5. runde
Søndag d. 15. 2.division : Springeren 2 - Fredericia 1
Mandag d. 16. A-række gruppe 1 : Fredericia 5 - Springeren 3
A-række gruppe 1 : Haderslev 3 - Fredericia 3
A-række gruppe 2 : Fredericia 4 - Esbjerg 3
B-række gruppe 2 : Vojens 2 - Fredericia 7
Mesterrække 2 : Fredericia 2 - Bov 2
Pointskak
Tirsdag d. 17. B-række gruppe 3 : Springeren 5 - Fredericia 6
Mandag d. 23. Klubmesterskab 6. runde
Søndag d. 29. 2.division : Fredericia 1 - Nordre 2
Mesterrække 2 : Jerne 1 - Fredericia 2
Mandag d. 30. A-række gruppe 2 : Fredericia 4 - Nr. Snede 1
B-række gruppe 2 : Fredericia 7 - Haderslev 5
B-række gruppe 3 : Fredericia 6 - Haderslev 4
Pointskak
Tirsdag d. 31. A-række gruppe 1 : Løgumkloster 1 - Fredericia 5
A-række gruppe 1 : Springeren 3 - Fredericia 3
februar 2017
Torsdag d. 02. Mesterrække 2 : Evans 4 - Fredericia 2
Mandag d. 06. Klubmesterskab 7. runde
Mandag d. 13. Klubmesterskab - udsatte partier
Pointskak
Mandag d. 20. Klubmesterskab 8. runde
Søndag d. 26. 2.division : Haderslev 2 - Fredericia 1
Mandag d. 27. A-række gruppe 1 : Fredericia 5 - Vojens 1
A-række gruppe 2 : Fredericia 4 - Korning 1
B-række gruppe 3 : Nr. Snede 2 - Fredericia 6
Mesterrække 2 : Stouby 1 - Fredericia 2
Pointskak
Tirsdag d. 28. B-række gruppe 2 : Ribe 2 - Fredericia 7
marts 2017
Mandag d. 06. Klubmesterskab - udsatte partier
Pointskak
Søndag d. 12. 2.division : Fredericia 1 - Viby 1
Mandag d. 13. Klubmesterskab - mulighed for at spille 9. runde forud
Pointskak
Tirsdag d. 14. A-række gruppe 1 : Alssund 2 - Fredericia 3 (spilles i Springeren)
A-række gruppe 2 : Springeren 4 - Fredericia 4 (spilles i Esbjerg)
Mesterrække 2 : Fredericia 2 - Kolding 1 (spilles i Varde)
Mandag d. 20. Klubmesterskab 9. runde
Mandag d. 27. Klubmesterskab - evt. omkamp
Oprykningskamp til Mesterrække 2
Pointskak
april 2017
Mandag d. 03. Klubmesterskab i Lynskak
Mandag d. 10. Pointskak - Sidste stævne
Mandag d. 17. 2. Påskedag (Ingen Skak)
Mandag d. 24. Generalforsamling
maj 2017
Mandag d. 01. Fredericia Forår 2017 - 1. runde
Mandag d. 08. Fredericia Forår 2017 - 2. runde
Mandag d. 15. Fredericia Forår 2017 - 3. runde
Mandag d. 22. Fredericia Forår 2017 - 4. runde
Onsdag d. 24. Nybolig Erhverv Chess 2017 - 1. runde IM
Torsdag d. 25. Nybolig Erhverv Chess 2017 - 2. og 3. runde IM
Nybolig Erhverv Rapid Chess 2017
Fredag d. 26. Nybolig Erhverv Chess 2017 - 1. runde EMT
Nybolig Erhverv Chess 2017 - 4. og 5. runde IM
Lørdag d. 27. Nybolig Erhverv Chess 2017 - 2. og 3. runde EMT
Nybolig Erhverv Chess 2017 - 6. og 7. runde IM
Søndag d. 28. Nybolig Erhverv Chess 2017 - 4. og 5. runde EMT
Nybolig Erhverv Chess 2017 - 8. og 9. runde IM
Mandag d. 29. Foredrag
juni 2017
Mandag d. 05. 2. Pinsedag (Ingen Skak)
Mandag d. 12. Fredericia Forår 2017 - 5. runde
Mandag d. 19. Sommerafslutning
juli 2017
Lørdag d. 01. Gågadeskak
Lørdag d. 08. Gågadeskak
Lørdag d. 22. Gågadeskak
Lørdag d. 29. Gågadeskak
august 2017
Lørdag d. 05. Gågadeskak
Mandag d. 07. Sæsonstart
november 2017
Søndag d. 19. Holdkamp 1. division
december 2017
Søndag d. 03. Holdkamp 1. division
Søndag d. 17. Holdkamp 1. division
januar 2018
Søndag d. 14. Holdkamp 1. division
Søndag d. 28. Holdkamp 1. division
februar 2018
Søndag d. 11. Holdkamp 1. division
marts 2018
Søndag d. 04. Holdkamp 1. division